Kedimizin Bizi Sevdiğinin İşaretleri

van kedisi
van kedisi

Kedimizin Bizi Sevdiğinin İşaretleri

Kediler, köpeklerden daha soğuk ve daha az sevecen olmaları ile bilinirler.

Ancak bu onların insanları sevmedikleri anlamına gelmez. Kediler de insanları çok severler. Ama bunu farklı bir şekilde gösterirler. İşten eve döndüğünüzde bir köpeğin yaptığı gibi kuyruk sallayarak size koşmayabilirler ama yanınıza gelip bacaklarınızı yoğurabilir, miyavlar veya sırt üstü yere uzanıp sevilmek ister.

Yine koltukta dinlenirken kediniz kucağınıza tırmanabilir ve yüksek sesle mırıldanabilir. Ve kediler sahiplerine ölü bir şey veya oyuncak getirdiğinde? Bu onların “Seni seviyorum dostum” demenin özel bir yoludur. Kedi yavruları da sahiplerine karşı sevgi hissedebilir, ancak evcil hayvan ebeveynleri için kürklü bebeklerinin duygularını okumak kolay olmayabilir.

Kedigiller, bazen bir düğmeyi umursamıyormuş gibi davranabilir, ancak daha yakından bakarsanız, kediniz size, sizi sevdiğini bildirmek için birçok sinyali gönderdiğini göreceksiniz.
Kedi davranış uzmanları, kedilerin farklı fiziksel yollarla sevgi gösterdiğini söyler. Pek çok kedi ebeveyni, kediciklere sarılmak istediklerinde kaçtığını söyleyebilir ve her zaman yanınızda değilse umutsuzluğa kapılmayın.
Bir kedinin insan arkadaşına olan sevgisinin belirtileri açık olabilir veya okunması oldukça zor olabilir. Evcil hayvanların sahiplerine sevgilerini nasıl ilettiklerini öğrenmek mümkündür. Bazı işaretler vardır. İşte bunlardan bazıları:

1. Göz Öpücükleri

Yavaş göz kırpma, büyük sevgiyi göstermenin en çekici yollarından biridir. Bu tür göz öpücükleri, kedi sevgisinin ve size güveninin bir işaretidir . Kedine yavaşça göz kırparsan, bu duygunun her iki yönde de olduğunu göreceksin.
Bu, Kedi sahibinin anlaması en kolay olan kedi sevgisinin ifadesidir. Kedimiz önce size bakar, sonra gözlerini kırpıştırır, sonra gözlerini kocaman açar, sonra ikinci kez yavaşça kırparsa, “Seni çok seviyorum” der. Bunun aşırı bir sevgi işareti olduğunu bilmemiz lazımdır

2. Sizi Takip Etmek

Odadan çıkarken kedinizin kanepeden atladığını, yattığı yerden fırladığını duyuyorsunuz veya görüyorsunuz. Ev içinde çalışırken ayağın ona çarpar, nereye gitseniz sizi takıp ediyordur. Ya da belki kediniz sürekli tuvalete kadar veya başka yere kadar size eşlik ediyordur. Bütün bunlar, seven bir kedi arkadaşınız olduğu için şanslı olduğunuzun işaretleridir.

3. Sırt Üstü Yatıp Göbeğini Göstermesi ve Okşamaya Musade Etmesi

Bir kedinin göbeği, onların hassas noktasıdır. Kolay kolay dokundurmaz. Evcil hayvanınız yuvarlanarak ve midesini açığa çıkararak sizin yanınızda rahat olduğunu gösterir. Kediniz tüylü göbeğini ovmanıza izin veriyorsa bu bir güven ve sevgi göstergesidir. UYARI : Evcil hayvanınızın midesine vurmak hafif yara izine neden olabilir. Kediler bu durumda huysuzlanabilir.

4. Size “Hediyeler” Getirmek

Dışarıda bir kediniz varsa, sevgilinizden ölü hayvanlar veya diğer kedi avları gibi çeşitli “hediyeler” alabilirsiniz. Bu teklifler iğrenç ve hatta sevmediğiniz olsa da, size bir hediye bıraktığı için evcil hayvanınızı cezalandırmayın. Bu onun saygısının ve sevgisinin kesin bir işaretidir. Kedi dostunuz size ölü bir şey getirdiğinde bunu iltifat olarak kabul etmek zor olabilir, ancak bu kesinlikle evcil hayvanınızın sizi sevdiği anlamına gelir.
Ölü bir fareyi, ölü bir kuşu veya bir oyuncağı başucuna sürüklemek, yanına veya yakınına getirmek, evcil hayvanınızın sizi aileden saydığının ve sizi beslemek istediğinin bir işaretidir. Tuhaf görünebilir, ancak size aşık olmasaydı, size bu kadar özel bir hediye getirmezdi. Bu nedenle, hediyesini minnetle kabul edin.

5. Başını Okşamamaya izin vermesi

Dört ayaklı arkadaşınızın başını kaldırarak size yaklaştığını gördüğünüzde hazır olun, kediniz size güzel bir baş pozisyonu hazırlamış! Bu tür kedi davranışları, bazı evcil hayvan ebeveynleri için tuhaf görünebilir, ancak aslında bu, kürklü bebeğiniz için önemsiz olmadığınızı gösterir. Kediniz başını veya yanaklarını size sürttüğünde, bağınızı güçlendirmek ve sizi bir aile üyesi olarak görmek için kokularınızı karıştırmaya çalışır. Biz birlikteyiz der.

6. Gece Sarılmaları İçin Yatak Odanıza Gelmek

Evcil hayvanınız çoğu zaman insan arkadaşına olan sevgisini kimseye göstermek istemez. Bu nedenle, kucaklaşma zamanınız, derin uykudayken gerçekleşebilir. Bir kütük gibi uyusanız ve bu aktiviteye katılamıyor olsanız bile bu, kedinizin yapmasına engel değil. Tüylü bebeğiniz gece yatak odanıza gelip karnınıza, göğsünüze veya yanınıza oturması, sizinle yatması veya yatmak istemesi sizi tüm kalbiyle sevdiğinin işaretidir.

7.Hafifçe Elinizi Isırması ve Yanınızda Abdest Alması

Halk arasında abdest alma denilen davranışı yapması ve elinizi veya herhangi bir yerinizi oyun amaçlı hafifçe ısırması, yanınızda mutlu bir evcil hayvanınız olduğunu söyleyebilirsiniz. Yanınızda gayet güvende hissediyor kendini demektedir.

8. Kedinizin Mırıldanma Motorunun Çalışması

Kediler kendilerini güvende ve mutlu hissettiklerinde mırlarlar. Kediniz kucağınıza her kıvrıldığında mırıldanıyorsa ve siz onu okşarsanız, yanınızda kendini çok rahat hissediyor ve size olan sevgisini mırıldanarak ifade etmeye çalışıyor demektir.
Kediniz yüksek sesle mırlıyorsa kendini rahatlamış, güvende ve mutlu hisseder. Evcil hayvanınız tamamen size ilgi duyuyorsa, onu okşarken mırıltılarının daha yoğun hale geldiğini fark edebilirsiniz.
Her mırlama mutlu bir mırlama değildir!

Bazı kediler sinirliyken veya acı çekerken mırıldanabilir. Ancak evcil hayvanınız sakin ve rahatsa, mırıltısının size bir ‘aşk mektubu’ olduğundan emin olabilirsiniz.

9. Burnunu Size Sürüyorsa

İnsanlarla bu şekilde selamlaşsanız deli denilecektir. Fakat kediniz için bu hareket, size olan sevgisinin bir göstergesidir. Bu özel selamlaşmayı sizinle yaparak, yüz bölgesindeki feromonları (kokularını) size sürmüş olur. Bu şekilde size karşı aidiyet duygusunu   göstermiş olur.

10. Eve gittiğinizde sizi kapıda karşılıyorsa, Sizinle kafa tokuşturuyorsa sizi hamur gibi yoğuruyorsa sizi seviyor ve sizinle mutludur.

Kedilerin Sevgiyi Gösterme Yolları

Şu Yazıya da Bakabilirsiniz

Tavşan Bakımı Nasıl Yapılır? İlgili Her şey!

Tavşan Bakımı Nasıl Yapılır? İlgili Her şey!

Tavşanlar, en sevilen evcil hayvanlarından biridir. Harika hayvanlardır. Ama aynı zamanda en yanlış anlaşılanlardan biridir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir