Parlayan Cilt ve Güzellik İçin Meyve ve Sebzelerin Faydaları

meyve ve sebzelerle güzellikler
meyve ve sebzelerle güzellikler

Parlayan Cilt ve Güzellik İçin Meyve ve Sebzelerin Faydaları

Meyve ve sebzeler en yaygın olarak bulunan enerji kaynaklarından biridir. Düzgün tüketildiğinde, İnsana çok faydaları vardır. Son zamanlarda estetik ve görsellik daha da ilgi çekici hale gelmiştir. Bununla ilgili birçok teknik ve yöntem vardır. Bunun için ciddi paralar ve emekler harcanmaktadır.

Oysa güzel görünümü sağlamayı evimizdeki sebze ve meyvelerle kolay bir şekilde yapabiliriz. Yaratan Allah, her meyve ve sebzeye farklı özellikler vermiş ve bunları araştırıp incelemesi için de İnsana akıl vermiştir.

Sebze ve meyveler güzelliğini arttırmada bize çok büyük yardımcı olabilirler. Çiğ gıda diyeti, sağlığın güzelliği kadar beden, zihin ve ruhun güzelliği için de iyidir. Bu sebze ve meyvelerin yardımıyla evde sağlık için iyi olan ve herhangi bir kimyasal içermeyen doğal yüz paketleri, tonikler ve losyonlar hazırlanabilir. Bu yüz paketleri, herkesin arzu ettiği cilde yumuşak ve hoş bir parlaklık sağlayacaktır.

Meyve ve sebzelerden hazırlanan bazı tonik ve losyonlar :

( Dikkat! Bazı ciltler alerjiye karşı hassas olabilir. Bu duruma göre tonik hazırlamak gerekir. yine yağlı ve kuru cilt faktörünü de unutmamak gerekirir)

# Elma toniği:

1 yemek kaşığı elma suyunu 1/4 çay kaşığı limon suyuyla karıştırın.  İstediğiniz yere pamukla veya elinizle sürün. 20 dakika bekletin. Bu yağlanma ile mücadele için mükemmeldir.

# Patates toniği:

Patatesleri ezin ve suyunu sıkın. Yüze ve boyuna sürerek uygulayın ve bütün gece bekletin. Ertesi sabah, suyla yıkayın. Bu tonik cildi aydınlatır.

# Turuncu tonik:

İki yemek kaşığı süt, bir yemek kaşığı havuç ve portakal suyunu karıştırın içine de  birkaç bademi haşlayıp ezin ve koyun . iyice karıştırın. Yüz ve boyun bölgesine kalın bir şekilde uygulayınız. 1/2 saat bekletin. Yüzdeki yara izlerinin ve lekelerin giderilmesine yardımcı olur ve yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlar.

# Domates toniği:

2 çay kaşığı domates suyuna 4 yemek kaşığı yoğurt ekleyin , karıştırın ve yüzünüze uygulayın. 1/2 saat sonra çıkarın. Güneş yanıklarını gidermek için mükemmel bir yüz toniğidir.

# Domates losyonu:

1 çorba kaşığı domates suyuna birkaç damla limon suyu ekleyin. Yüze uygulayın ve 15 dakika sonra çıkarın. Genişlemiş gözenekleri küçültmek için çok etkilidir.

# Karpuz losyonu:

Küçük bir karpuz parçasını suyunu rendeleyin ve suyunu çıkarın.  Çıkan suyu veya püreyi, Yüze ve boyuna uygulayın ve 15 dakika bekletin ve ardından çıkarın. Bu losyon cildi tazeler.

# Salatalık ve Zerdeçal losyonu:

1 yemek kaşığı salatalık suyuna birkaç damla limon suyu ve az zerdeçal tozu ekleyin. Karıştırın. Yüz ve boyun bölgesine uygulayın ve yarım saat sonra yıkayın. Tüm cilt tipleri için mükemmel bir beyazlatıcıdır.

# Havuç losyonu:

1/4 çay kaşığı havuç suyuna 1 çay kaşığı bal ekleyin ve yüzünüze uygulayın. 15 dakika sonra biraz soda eklenmiş  ılık suya batırılmış pamukla çıkarın. Pürüzleri giderir ve cildi ipek gibi pürüzsüzleştirir.

# Hindistan cevizi losyonu:

Hindistan cevizi suyu cilde sürülerek 15 dakika bekletilirse cildi aydınlatır ve parlatır.

# Papaya hamuru:

Yüzünüze biraz veya küçük bir parça ezilmiş çiğ papaya sürün ve 15 dakika bekletin. Yüzdeki sivilceleri ve diğer kötü lekeleri yok eder.

# Salatalık losyonu:

1 yemek kaşığı salatalık suyu, süt ve birkaç damla gül suyunu karıştırıp ( Taze gül de olabilir) yüzünüze ve boynunuza uygulayın ve 15 dakika sonra çıkarın. Hassas ciltler için mükemmel bir beyazlatıcıdır.

# Üzüm losyonu:

1 yemek kaşığı üzüm suyu yüz ve boyun bölgesine 15 dakika boyunca sürülmelidir. Cildin yumuşak, pürüzsüz, parlak  olmasına yardımcı olacaktır.

Birini dışarıda güzel yapan şey, genellikle içine koyduklarının yansımasıdır. Kalbiniz  ve niyetiniz ne kadar güzel olursa bu yüzünüze yansıyacaktır.

Din adamları Namaz kılmak , Kur’an okumak cildi parlak ve pürüzsüz yapar der.

Günün farklı aralıklarında elimizi yüzümüzü soğuk suyla yıkayıp silmez isek cildimiz güzel gözükecektir (abdest). Burada abdestlerde yüzümüzdeki suyun cildi kuru bırakmayacağı ve daha fazla oksijenin ciltle temasını sağlama düşüncesi öne çıkmaktadır.

Stres, gerginlik, kötü duygu ve düşünceler, karamsarlık da cildi yıpratır

Bu güzellik ipuçları hızlı ve kolaydır.

Siz hiç birini uygulamayıp, kimyasal makyaj malzemeleriyle cildinizi yıpratabilirsiniz veya uygulayabilirsiniz. Tercih sizindir.

Her meyve ve sebzenin kendine göre faydası vardır. Bu yüzden meyve ve sebzeleri taze formda yiyin, parlak ve sağlıklı bir cilde kavuşun…

Evde Hazırlanan Tonik

Şu Yazıya da Bakabilirsiniz

menekşe karışık

Evde Bakımı Kolay 8 Ev Bitkisi / Çiçeği

Evinizde yaşayan bitkilerin olması sakin ve huzurlu bir ortam oluşturur. Evimizi daha da rahatlatıcı hale …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir